Zde Vás budeme informovat o dění na horách.

Při návratu prosíme rodiče o účast min. 15 minut předem.

Kontakt:

Penzion EDEN
Malá Morávka 252 (Karlov pod Pradědem)
793 36

ŠvP 11. - 14. den Stále si to tady všichni užíváme a moc dobře se máme. Protože si chceme nechat nějaká vyprávění na doma, tak se odmlčujeme. Všichni se už moc těšíme domů!!! Nashledanou v neděli v 11:30 u autobusu.

IMG_20190327_110211_compress_16.jpg
ŠvP 10. den. Dnes jsme se trošku víc opřeli do učení a pak se protáhli na strojích ve venkovní posilovně. Děti už se začínají těšit domů a posílají Vám, co si přejí, až přijedou domů:
Karolínka - rajskou polévku od maminky
Lilly - vyrábět sliz s tatínkem
Mareček - opravit tablet
Sárinka - paměťovou kartu do mobilu
Martinka - projít se s celou rodinou
Linduška - jablkovou buchtu
Vojtíšek - opravovat s taťkou auto a telefon
Elinka - palačinky
Šimonek - nový tablet
Beny - palačinky s nutelou
Tobias - zajít s taťkou do kina
Alex - zajít s mamkou do kina
Daneček - velké gelovky
Dominik - telefon

PÁŤÁCI:
Danek - pořádný smažený sýr s hranolkama
Domča T - aby mě čekali včas u autobusu
Ondra - oslavit narozeniny malého brášky
Adél V - zajít s mamkou do obchodu
Paula - na společný výlet někam (třeba i do obchodu)
Domča Š - svíčkovou od maminky
Honza - aby mě všichni čekali u autobusu
Adél J - domácí klid a pohodu

IMG_20190326_092124_compress_50.jpg
ŠvP 9. den. Pyžamová párty, to bylo to, na co jsme celý den čekali, a také se dočkali! Mimo to nás dnes navštívila Klárka z páté třídy. Také jsme se učili a na průlezkách řádili. S paní vychovatelkou opět navštívili tělocvičnu na hotelu Kamzík. Přišla i kupa dopisů - VELKÁ RADOST! Některé děti s dopisy i spí. Někteří se vydováděli na sněhu a užili si tak jeho poslední zbytky. V českém jazyce se žákům povedla dramatizace pohádky.

IMG_20190325_110235_compress_48.jpg
ŠvP 8. den. Násobky čtyř a tvrdá a měkká y/i jsme dnes zvládli obzvlášť rychle, protože jsme se těšili, že si dosbíráme přírodniny na památku do naší zkumavky. Vydali jsme se na kopec "Pod Vápennou" a "K Mlýnkům", kde nás zastihly i sněhánky. V odpoledním klidu jsme tak definitivně zkumavku naplnili a udělali si z ní ozdobu na krk. Fotek dnes moc nemám, protože sbírat přírodniny, pozorovat les a odpovídat dětem na jejich všetečné otázky je prostě důležitější. Děkujeme za pohledy i dopisy. Děti měly obrovskou radost.

DSC_0206.jpg
ŠvP 7. den. Po včerejším dlouhém výletě se nám opravdu krááásně spalo. Dopoledne jsme tedy zvolili nenáročnou procházku ke spřátelenému holelu Kamzík, kde jsme utratili ještě zbylé penízky, které nás tlačily v peněženkách. Také jsme stihli poskotačit na prolézačkách. V odpoledním klidu si děti hrály s legem, které si koupily včera na výletě. Všichni jsme zdraví, už se nám i trošku stýská, ale domů nechceme.

DSC_0100.jpg
ŠvP 6. den. Na den našeho celodenního výletu do Priessnitzových lázní jsme si objednali nebe bez mráčků. V rámci výletu jsme navštívili muzeum lega, vyhlídkovou věž, pili vodu z léčivých pramenů, provedli Priessnitzovu léčebnou koupel a mnoho dalšího. Večer jsme pak ještě oslavili narozeniny naší Martinky.

DSC_0099.jpg
ŠvP 5. den. Počasí nám zatím přeje! Učíme se hodně o přírodě, ale hlavně V PŘÍRODĚ! Dnes dopoledne jsme vyrazili na "Mravencovku" - vrchol, kde se vyskytuje obrovské množství mravenců. V tuto dobu nás ještě naštěstí nechali na pokoji.
Včera děti odpoledne navštívily tělocvičnu na hotelu Kamzík, stavěly domečky v lese a vyrobily si s paní vychovatelkou chobotničku z vlny. Děti vzkazují, že domů ještě nechtějí.

P1030862.jpg
ŠvP 4. den. Dnes ráno jsme během vyučování napsali dopisy. Za slunečného počasí jsme poté ještě vystoupali na Kapličkový vrch, kde nás uchvátil krásný výhled do okolí. Plni síly jsme pak ještě svižným krokem vyrazili na poštu Malá Morávka, vhodit naše psaníčka do schránky. Takže nám pište, děti čekají!

DSC_0046.jpg
ŠvP 3. den. Švp 3. den. První jarní den jsme přivítali pozorováním veverky za oknem. Holčičky byly na přání stejně účesány. Po kratičkém vyučování jsme pak vyrazili do Karlovy Studánky, kde jsme se prošli, odpočali si v solné jeskyni a samozřejmě utratili penízky za všechno možné. Po návratu z výletu jsme ještě vyčerpali zbytky energie sportováním a psaním deníku.

DSC_0043.jpg
ŠvP 2. den. Dnes ráno nás vytáhlo z postele sluníčko a tak jsme si šli po krátké dopolední výuce protáhnout tělíčka do venkovní posilovny. Po cestě jsme opět obdivovali sníh na okolních svazích a zvesela se koulovali. Už se těšíme na zítřejší polodenní výlet do Karlovy Studánky. Všechny vás moc pozdravujeme. Vše je ok.

Učili jsme se matematiku i český jazyk a za odměnu zpívali s panem učitelem s kytarou česky i anglicky.  Dali jsme i Kryštofa nebo Čuníky a před obědem jsme se prošli ven. Jsme všichni veselí (někdy až příliš :-)) a moc se nám tu líbí.

1552924176362941.jpg
ŠvP, 1. den. Již jsme šťastně ubytovaní, vybalení i napapaní. Stihli jsme i první procházku po okolí. Došli jsme až k hotelu Kamzík, kde si páťáci zavzpomínali na svou první školu v přírodě (tehdy jako prvňáčci). Všechny děti pozdravují své milované rodiče a posílají první pusu na dobrou noc.

Návrat ze školy v přírodě - pozor letní čas

Návrat ke škole 31. 3. 2019 přibližně 11:30 (Pozor! Změna času! 11:30 nového času.) Buďte prosím dochvilní, určitě byste nechtěli, aby Vaše dítě po takto dlouhém odloučení na Vás čekalo.

Prosíme rodiče o účast min. 15 minut před plánovaným návratem.